Audition Results for 2019-20 Season

REGISTRATION IS OPEN!
Thank you to all who auditioned for our orchestras! We appreciate the hard work you put into preparing and performing for us. You should be very proud of your accomplishments. Every student is carefully considered for placement. Our goal is to ensure that each student have the best experience possible.  Our congratulations to those listed below who will participate in one of our orchestras in 2019-20! 

LITTLE SYMPHONY

Violin
Johanna Bevans
Mason Holly
Zoe Huang-Jones
Kailyn Mak
Brooke Moehlmann
Martin Morozumi-Fujiwara
Sabrina Osburn
Amelia Reeves
Sachi Schindler
Jacqueline Vasquez
Isla Vo
Amelie Wei

Viola
Gayle Gomsrud

Cello
Scout Becker
Kara Becraft
Camille Brintnall
Ellie Cho
Joseph Green
Brandon Littman
Elias Mangrich
Miles R

Bass
Kaowyn McGregor

JUNIOR ORCHESTRA

Violin
Alyssa Chipps
Basil Dracobly
Natasha Dracobly
Alexis Kamaru
Elizabeth Kelly
Emma Mahady
May McClain
Gwennie McIlrath
Morgan Osburn
Elysian Sroka
Kepri Sroka
James Warner
Summer Yin

Viola
Zoe Bockoven
Elyse Radza-Frei
Mia Rawland
Sabine Voelker

Cello
Kyle Bevans
Claire Butler
Pearl Carter
Ella Gomsrud
Esme Juenemann
Ella Lee
Channy No
Elijah Rasmussen
Rhylie Sevits
Eli Walters

Bass
Kiana Volkl

Flute 
Holly Anderson
Lillian Avery
Jaeden Sanchez

Oboe 
Maya Hunter
Ariana Jacobs
Erin Skillon

Clarinet 
Amelia Mittge
Shinny No
Zachary Shao
Neleh Zwink

Bassoon 
Clara Lechman

Horn 
Sandra Bounds
Greta Jungjohann
Callaway Macovis
Colton Scott

Trumpet 
Sebastian Guzman
Karysa McMahan
Ari Taubenfeld

Trombone 
Ollie Bunson
Thomas Stine

Tuba

Percussion
Garrett Mina
Hinoki Weitzel

YOUTH SYMPHONY

Violin
Robert Allen
Amanda Crook
Julia Daniels
Ivan Freck
Logan Griffin
Aaron Hudock
Sophie Kaczmarek
Malaya Lockwood
Luke Lodwig
Alejandro McClain
Owen McCoy
Sophia Morgan
Miranda Newman
Nate Tavakolian
Joanne Wang

Viola
Emma Clarke
Isabella  Harker
James Heller
Daniel Huang
Mary McCoy

Cello
Timothy Cho
Joyce Kim
Kaellan Lee
Sarah Rosier
Leanna Thompson
William Yu

Bass
Raven Biskup
Valentin Tanasevschi

Flute 
Martin Kaiser
Grace No
Madeline Spawn

Oboe 
Ethan Ares
Priscilla Tam

Clarinet 
Leo Andrews
Cedric De Klerk
Alexander Hunter
Danbie Kim

Bassoon 
Braden Godley
Caleb Holt

Horn 
Emily Grose
Alexander Perry
Ben Weber

Trumpet 
Caleb Davis
Matthew McElwain
Kai Zwink

Trombone 
Nathan Calabrese

Tuba 
Derrick  Hazelton